6.batalion chemiczny Sił Powietrznych
Mistrzostwa 6.bchem SP w strzelaniu
08.10.2018
W dniu 8 października 2018 roku dowódca 6. batalionu chemicznego Sił Powietrznych w Śremie podsumował organizowane mistrzostwa w strzelaniu z pistoletu wojskowego oraz karabinku szturmowego.

W zawodach wzięło udział 21 zawodników z czterech zespołów.W strzelaniu
z pistoletu wojskowego w klasyfikacji indywidulanej najwięcej punktów otrzymał – mł. chor. Łukasz Reszel, drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno – st. chor. sztab. Adam Grzelak oraz

st. chor. sztab. Wojciech Chudziński. Natomiast w klasyfikacji zespołowej w tej samej dyscyplinie pierwsze miejsce zajął – pododdział zbiorczy, drugie – 3.kchem, trzecie – 1.kchem oraz czwarte – 2.kchem.

W strzelaniu z karabinku szturmowego (kbs beryl) w klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął szer. Patryk Wełnicki, drugie miejsce zajął st. szer. Łukasz Wancek,  a trzecie miejsce uzyskał

st. szer. Grzegorz Henke. W tej samej dyscyplinie w klasyfikacji zespołowej najwyższe miejsce

na podium zajęła 2.kchem, drugie miejsce – 1.kchem a trzecie – 3.kchem.

Wyróżnieni żołnierze otrzymali od dowódcy 6.bchem SP puchary i medale oraz dyplomy.