6.batalion chemiczny Sił Powietrznych
Aktualności
Ćwiczenie TOXIC TRIP 2018
05.10.2018
W dniach od 26.09.18 r. do 5.10.2018 r. żołnierze naszego batalionu wzięli udział w międzynarodowych ćwiczeniach wojsk chemicznych pk. TOXIC TRIP 2018

TOXIC TRIP jest corocznym ćwiczeniem z zakresu Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia Sił Powietrznych w ramach NATO organizowanym w celu poprawy i rozwoju interoperacyjności wewnątrz organizacji oraz w ramach programów międzynarodowych takich jak Partnerstwo dla Pokoju oraz Dialog Śródziemnomorski. W tym roku po raz pierwszy ćwiczenie organizowane było w Polsce na terenie 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni.

W ćwiczeniu wzięło udział łącznie 500 żołnierzy z 15 państw. Scenariusze ćwiczenia oparte były na symulowanych operacjach międzynarodowych wymagających zdolności do działania w atmosferze skażonej na terenie lotnisk. Głównym celem ćwiczenia była standaryzacja procedur wojsk chemicznych państw członkowskich NATO

ze szczególnym uwzględnieniem przeprowadzania rozpoznania skażeń, zbierania próbek oraz prowadzenia likwidacji skażeń w przypadku ataku bronią masowego rażenia lub ekspozycji infrastruktury lotniskowej na czynniki szkodliwe.

Żołnierze 2kchem z 6. batalionu chemicznego Sił Powietrznych w Śremie podczas tych ćwiczeń prowadzili likwidację skażeń pojazdów oraz personelu latającego.

<<galeria>>

Magdalena Krajczyńska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych