6.batalion chemiczny Sił Powietrznych
Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w biegach ekstremalnych
21.08.2018
Żołnierze 6.bchem SP wzięli udział w zawodach sportowych na szczeblu ogólnopolskim.

W dniu 11 sierpnia 2018 roku zorganizowany został I „Dziki Rejs” oraz dodatkowo I „Mistrzostwa Województwa Służb Mundurowych" w biegu ekstremalnym na 5 km w Kołobrzegu. Uczestnicy pokonywali przeszkody na terenie plaży, wbiegając do strefy wodnej morza oraz przeszkody leśne i błotne. W kategorii kobiet I miejsce zajęła kpt. Natalia Żukowska z naszego batalionu. Natomiast w kategorii mężczyzn III miejsce zajął nasz kolega st. szer. Michał Twardowski. W kategorii drużynowej żołnierze z 6.bchem SP stanęli na najwyższym miejscu na podium.

Tydzień później w Policach odbył się tzw. „Dziki weekend”, w którym również nie zabrakło żołnierzy z naszego batalionu. Brali udział w „Nocnym Biegu Szlakiem Dzika” na dystansie 5 km, w „Biegu Szlakiem Dzika” na trasie 7,5 km z przeszkodami oraz w IV „Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych” na 7,5 km. Tym razem także można się pochwalić uzyskanymi wynikami. W kategorii Mistrzostw Polski Służb Mundurowych na II miejscu stanęła kpt. Natalia Żukowska. W kategorii drużynowej nasi żołnierze zajęli IV miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!