6.batalion chemiczny Sił Powietrznych
Aktualności
19-20.06.2017 r. roczny egzamin z wychowania fizycznego
20.06.2017
W dniu dzisiejszym zdecydowana większość kadry zawodowej 6. bchem SP przystąpiła do corocznego egzaminu sprawności fizycznej, któremu przewodniczył mjr Piotr SARNOWSKI (szef sekcji W-F 4 pchem w Brodnicy)
Każdy żołnierz, który przystąpił do egzaminu musiał zaliczyć cztery konkurencje. Pierwszą z nich były brzuszki oraz podciąganie na drążku/ ugięcia ramion, które pozwalają ocenić siłę ramion i mięśni brzucha. Kolejną konkurencją sprawdzającą szybkość i zwinność był bieg po tak zwanej kopercie czy też bieg wahadłowy 10/10 metrów. Ostatnią do sprawdzenia była wytrzymałość, którą nasi koledzy mogli się wykazać podczas marszobiegu na dystansie 3 km.

Ci, którzy nie czuli się pewnie na tak długich  dystansach, była możliwość zdawania egzaminu wczoraj na terenie 31 BLT w Krzesinach, gdzie zamiast marszobiegu, żołnierze mieli do wyboru pływanie.

Istotnym faktem jest, że wszystkie konkurencje sprawnościowe, jakim poddawani są żołnierze przystępujący do rocznego sprawdzianu, muszą być przeprowadzone jednego dnia. Pozwala to w pełni ocenić sprawność merytoryczną zdających.

Oczywiści dla tych, którzy z przyczyn od nich niezależnych, takich jak na stan zdrowia, kontuzje, bądź urazy, nie będą w stanie podejść do egzaminu w terminie zasadniczym, dostaną możliwość sprawdzenia się w późniejszym okresie.


<<< galeria >>>

p. Katarzyna Pietrzykowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych